Pocztówka do Przyjaciela

Dzień Pocztówki do Przyjaciela to święto, które zyskuje coraz większą popularność. Obchodzone jest 6 lutego. Idea powstania święta zrodziła się z pomysłu, aby niezależnie od życiowych okoliczności przypominać swoim przyjaciołom, jak ważną rolę pełnią oni w naszym życiu.Już w starożytności Arystoteles stwierdził, że „przyjaciel to jedna dusza mieszkająca w dwóch ciałach”. Na przyjaciela zawsze można liczyć, nigdy nas nie zawodzi, można mu powierzać swoje problemy. Uczniowie naszej szkoły również zadbali o swoich przyjaciół. Wielu uczniów przygotowało własnoręcznie wykonane pocztówki, które wrzucili do specjalnie przygotowanej przez członków Samorządu Uczniowskiego skrzynki. Pocztówki przyjaźni na pewno sprawiły wielu osobom wielką radość.