Biblioteka – szkolne centrum kultury
Z radością informujemy, że Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Prochowicach zdobyła certyfikat „BIBLIOTEKA – SZKOLNE CENTRUM KULTURY” .
Biblioteka szkolna w okresie od 27 października 2017 r. do 30 kwietnia 2018 r. uczestniczyła w Ogólnopolskim Konkursie "Biblioteka – szkolne centrum kultury" . Koordynatorem konkursu była Pani Iwona Grabowska.
W ramach konkursu uczniowie uczestniczyli w ośmiu zadaniach projektowych, zawartych w regulaminie, przygotowanych przez organizatora – Studium Prawa Europejskiego.
Laureaci poszczególnych konkursów:
- Konkurs plastyczny na ilustrację okładki do wybranej książki.
Kategoria - uczniowie klas III:
I miejsce - Przemysław Łukaszczyk kl. 3c
II miejsce - Amelia Jankowska kl. 3b
III miejsce - Lena Zwarycz kl. 3b
Wyróżnienia: Kamil Szalc kl. 3c ; Marta Markowska kl. 3c ; Maksymilian Kulik kl. 3b
Kategoria – uczniowie klas IV-VI:
I miejsce - Alicja Gniada kl. 6b
II miejsce - Nikola Czemarnik kl. 5b
III miejsce - Martyna Witkowska 6a
Wyróżnienia:Adrian Gąsiorowski kl. 5a ; Aleksandra Mikuła kl. 6a ; Amelia Piątkowska kl. 5b
-
Konkurs na napisanie recenzji ulubionej książki.
I miejsce - Jaśmina Wszołek
II miejsce - Natalia Mesjasz
III miejsce - Aleksandra Radny
-
Konkurs czytelniczy ze znajomości treści poleconych książek.
I miejsce - uczniowie klasy 3d gr. 1 (A. Kaśków, N. Rudolf, K. Sosnowski)
II miejsce - uczniowie klasy 3a gr. 2 (A. Nowak, K. Obuchowska, Szyszka)
III miejsce - uczniowie klasy 3c gr. 2
-
Konkurs porównanie wybranej lektury szkolnej i jej adaptacji filmowej/teatralnej.
I miejsce - Gabriela Tyfel kl. 7
II miejsce - Malwina Stolarz kl. 6a
III miejsce - Wiktoria Obuchowska kl. 6a
-
Konkurs literacko-plastyczny na napisanie opowiadania i opatrzenia go ilustracjami.
Kategoria klasy III:
I miejsce - Kamil Szalc kl. 3c
II miejsce - Lilia Pietraszkiewicz kl.3a
III miejsce - Marta Łokietko kl. III
Wyróżnienia: Krystian Balbier kl. 3b, Weronika Szyszka kl. 3a, Anna Szyszka kl. 3a
-
Konkurs literacki „Moje zakończenie”
I miejsce - Nikola Czemarnik kl. 5b
II miejsce - Milena Kalus kl. 5b
III miejsce - Filip Florczyk kl. 5b
Wyróżnienia: Hanna Biedka kl. 5b, Amelia Piątkowska kl. 5b, Tymoteusz Hejmo kl. 5b
-
Konkurs na ulubioną scenkę teatralną z wybranej lektury.
I miejsce - uczniowie klasy 4c
II miejsce - uczniowie klasy 5b
III miejsce - uczniowie klasy 7
Wyróżnienia: uczniowie klasy 4a i 6b
Wszystkim uczestnikom konkursów serdecznie dziękujemy a laureatom gratulujemy!
Iwona Grabowska