„W drodze do niepodległości”

W dniach 30 – 31 X 2018 r., dzięki zaangażowaniu naszej szkoły i uprzejmości p. Joanny Palińskiej – dyrektora POKiS w Prochowicach, uczniowie naszej szkoły i Szkoły Podstawowej nr 2, mieli okazję zwiedzić wystawę „W drodze do niepodległości” przygotowaną dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę państwowości. Celem wystawy jest również popularyzacja historii, promocja i kształtowanie postaw patriotycznych oraz budowanie dumy narodowej. Wystawa ta została zrealizowana przez PERN S.A., Bank Pocztowy SA, Narodowe Archiwum Cyfrowe i Archiwum Akt Nowych. Ekspozycja powstała na bazie materiałów historycznych związanych z odzyskaniem niepodległości oraz przy współpracy merytorycznej z nauczycielami praktykami. Składa się z 30-tu plansz, na których przedstawiona została droga, jaką przebyli Polacy, zanim odzyskaliśmy niepodległość.

Agnieszka Kaczyńska