Dzień Zdrowego Odżywiania

Dnia 08.11.2018r. w klasie 2 B odbył się Dzień Zdrowego Odżywiania.  Głównymi celami było przekonanie uczniów do spożywania warzyw i owoców zamiast słodyczy oraz uświadomienie  jak ważne jest zdrowe odżywianie bogate w witaminy. Uczniowie tego dnia przynieśli do szkoły drugie śniadanie składające się ze  ”zdrowych kanapek” oraz ulubionych warzyw i owoców. Podczas długiej przerwy uczniowie spożyli wspólne drugie śniadanie w trakcie, którego z wychowawcą omówili zagadnienia związane ze zdrowym odżywianiem.  Dodatkowo tego dnia wychowawca klasy zachęcał uczniów do spożywania mleka, owoców oraz warzyw, które uczniowie otrzymują regularnie w ciągu roku szkolnego  w ramach uczestnictwa szkoły w programie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa- „Mleko, warzywa i owoce w szkole”.

Agnieszka Walska-Pieróg