Sprawozdanie za II semestr

SPRAWOZDANIE Z PRACY ZESPOŁU EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ

ZA II SEMESTR ROKU SZKOLNEGO 2013/2014 – BARBARA MARYNOWSKA

W drugim semestrze roku szkolnego 2013/ 2014 zespół edukacji wczesnoszkolnej realizował zadania zaplanowane w planie pracy zespołu.

Odbyło się 5 spotkań na których:

- zespół dokonał analizy ankiet mających na celu ewaluację obszaru "Wykorzystywanie wyników sprawdzianu oraz innych badań zewnętrznych i wewnętrznych"

- odbyło się spotkanie z przedstawicielem wydawnictwa NOWA ERA w celu zapoznania się z ofertą edukacyjną dla klas pierwszych

- opracowano " Tańce i zabawy integracyjne dla klas I-III"

- została podsumowana praca zespołu

Przeprowadzone zostały konkursy:

- "Panna Marzanna" (p. G. Charazińska, p. K. Niewdana)

- "Kartka wielkanocna" (p. A. Walska-Pieróg)

- "Cała szkoła pisze dyktando" (p.R.Moroz)

- konkurs matematyczny (p.T.Betlejewska)

- konkurs przyrodniczy (p.K. Karpicka)

Odbyły się wycieczki:

- do Skansenu Górniczo-Hutniczego w Leszczynie ( p.G. Charazińska)

- do Muzeum Etnograficznego w Ochli (p.I.Kijowska , p.B.Marynowska)

- do Wąwozu Myśliborskiego (p. B. Kiryłło, p.K. Niewdana, p.A.Walska-Pieróg)

- do Teatru Dramatycznego w Legnicy (p.B.Kiryłło

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej angażowali się również w inne przedsięwzięcia:

-, Witaj wiosno! 2014 – projekt szkolny dla klas I –VI (p.G.Charazińska)

-Pierwszaki przykład innym dają – świat dookoła sprzątają ! – Światowy Dzień Ziemi zrealizowany przy współpracy z PTTK w Prochowicach i UMiG Prochowice (p.G.Charazińska)

- udział w "Dniu Kobiet po góralsku" organizowanym przez POKiS (choreografia do filmu "Janosik z wizytą u Ceprów",oraz przygotowanie "Trojaka", zaprezentowanego przez uczniów kl II a (p.B.Marynowska)

-przygotowanie apelu z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja (p.T.Betlejewska)

-apel z okazji święta patrona szkoły – M.Kopernika (p.R.Moroz,p.I.Kijowska, p.B.Marynowska)

-warsztaty „Bukiet dla mojej mamy”. (p.A.Walska-Pieróg)

-zajęcia dla klas pierwszych „Jak należy dbać o higienę rąk”-(p.A.Walska-Pieróg)

- Przygotowanie uroczystości z okazji "Święta Rodziny" (p.R.Moroz)

-przygotowanie apelu na zakończenie roku szkolnego (p.T.Betlejewska,p.K.Karpicka,p.R.Moroz)

- przygotowanie uczniów do występu na "Festynie parafialnym" (p.B.Marynowska)

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej wzięli udział w przygotowaniu imprezy "Dzień Matki", a p.K.Karpicka była współorganizatorem tego przedsięwzięcia.