Sprawozdanie za II semestr

SPRAWOZDANIE Z PRACY ZESPOŁU PRZEDMIOTÓW HUMANISTYCZNYCH I ARTYSTYCZNYCH

W II PÓŁROCZU ROKU SZKOLNEGO 2013/2014 – ZBIGNIEW OLSZEWSKI

Praca zespołu odbywała się zgodnie z ustaloną tematyką na początku roku szkolnego 2013/2014. Na pierwszym spotkaniu członkowie zespołu podsumowali poprzedni semestr. Wykonano analizę wyników zadań humanistycznych próbnego sprawdzianu klas szóstych oraz przygotowano i zanalizowano kolejny. Zadbano również o przeprowadzenie testu sprawdzającego umiejętności uczniów klas piątych. Poszczególni członkowie zespołu przeprowadzili lekcje otwarte dla grona pedagogicznego. Przeprowadzono również badania ewaluacyjne m. in. w obszarze „Szkoła wspomaga rozwój uczniów z uwzględnieniem ich indywidualnej sytuacji”. Wszyscy członkowie wzięli udział w szkoleniu w zakresie prawa oświatowego, które poprowadzili przedstawiciele związków zawodowych NSZZ „Solidarność”, a także w szkoleniu, na którym omówiono skuteczne metody zachęcania uczniów do czytania. Wykonano analizę programów nauczania i podręczników na kolejny rok szkolny oraz opracowano scenariusz uroczystości zakończenia szkoły przez szóstoklasistów. Oprócz wypełnienia zadań zawartych w planie pracy zespołu członkowie przeprowadzili liczne konkursy jak Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Klio”, „Olimpus”, czy Konkurs Muzyczny „Z dedykacją dla Jana Pawła II”, zorganizowali koncerty muzyczne, wycieczki, przygotowali wystawy prac oraz ozdoby na kiermasz tradycji wielkanocnych, a także przedstawienia, np. z okazji walentynek.